Bioclimatic Rolling Roof

Bioclimatic Rolling Roof

Her mekânda yapılabilecek olan Rolling Roof dünyada hiçbir açılır tavan düzeneğinin sunmadığı, katlanma ve toplanma hareketini birlikte sunar.

Rolling Roof Nedir?

Her mekânda yapılabilecek olan Bioklimatik Pergola Rolling Roof dünyada hiçbir açılır tavan düzeneğinin sunmadığı, katlanma ve toplanma hareketini birlikte sunar. Panellerin yaptığı katlanma hareketi vasıtası ile, çatıdan havalandırma yapar iken gölgelendirme özelliğini de kaybetmez

Her mekanda uygulanabilen döner çatı pergola sistemleri katlanır çatı olarak adlandırılabilir. Katlama yapılan uygulama ile açık hava ortamları her an kapalı mekana dönüştürülebilir.
Sistem üzerindeki panellerin asıl görevi gün ışığından maksimum faydayı sağlamaktır. Panellerin kolay temizlenmesi için katlama hareketi önemli bir ayrıcalıktır. Her renkte yapılabilen uygulamalar ile uzun ömürlü ve rahat kullanım mümkündür.

Rolling Roof Çatı Sistemlerinin Özellikleri

Bioclimatic Rolling Roof Kullanıldığı ortama estetik ve şık bir görünüm kazandıran sarmal çatı sistemleri, kendine özgü hareket sistemleri ile farklı mekanlardaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamaktadır. Her türlü olumsuz hava koşuluna karşı koruma sağlayan paneller, ısı yalıtımı da sağlayarak her mevsim gerekli konforu yaratmak için kullanılmaktadır.
Kullanım alanına göre çok çeşitli avantajlar sağlayan rulo çatı sistemleri, yağışlı havalarda yarıya kadar açılarak havalandırılabilmektedir. Her türlü hava koşulundan maksimum verim sağlayan sistem ile yaşam her alanda güvenle sürdürülebilmektedir. Klasik panjur sistemine uygun çalışan modeller istenildiğinde iç mekanlardan kolaylıkla temizlenebilir.

Rolling Roof Paneller Nasıl Hareket Eder?

Kendi ekseni etrafında kapanıp dönen hadde çatı panelleri kontrollü bir şekilde açılıp istenilen noktada durdurulabilmektedir. İstenilen eğimde tutulabilen paneller her türlü hava koşulunda havalandırma sağlar. Farklı büyüklükteki mekanlar için özel olarak tasarlanan sistem ile teraslarda, kış bahçelerinde, kafelerde veya kurumsal mekanlarda yeni ve konforlu yaşam alanları oluşturulabilmektedir.
Yedek parça ve tamir garantili sarmal çatı sistemleri isteğe göre led aydınlatmalar ile zengin bir görünüm kazanabilmektedir. Geniş balkon veya loftlarda kullanılan Rolling Roof Pergola uygulama ile evin içi genişler ve yeni yaşam alanlarında keyifli zamanlar geçirilebilir.

Farklı ihtiyaçlara uygun sistemler, temiz havadan en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için ideal bir çözüm olarak değerlendirilebilir. İklim etkilerinin yanı sıra ses ve ısı yalıtımı için de ideal bir çözüm olan rulo çatı panelleri, konforlu yaşam alanları yaratırken soğuk havalarda açık alanların keyfini çıkarmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir .